Facility Use

PRB Schools has facilities that can be used for school-related activities and also non-school activities during non-school hours. Activities such as civic events, community meetings, athletic groups, etc. are eligible to use the facilities as long as they serve the community at large. 

Gyms and ballfields are available as well as classrooms. Pine River – Backus does not have an auditorium for formal music or theater use. 

If you are interested, please use the requirements checklist below and then fill out the Facility Use Request form. 

Still have questions?

Contact Troy Gregory, Community Ed Director with questions regarding availability, scheduling & equipment. Call 587-2080

For questions regarding appropriate facility use or features, contact Karl Flier, Buildings & Grounds Director at 587-8004

Room Availability

December 2022

M T W T F S S
Thursday December 1
8
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Menahga (Away)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Multiple Schools (Home)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Prairie Centre (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Prairie Centre (Home)
Friday December 2
8
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Boys C-Squad Game vs Menahga (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Menahga (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Menahga (Home)
Saturday December 3
7
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Boys 3rd/4th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Boys 5th/6th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Girls 3rd/4th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Girls 5th/6th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 10:00 am Dance: High Kick & Jazz: Girls Varsity Invitational vs Rocori, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 10:00 am Hoop Group
  • 10:30 am Wrestling: Varsity Invitational vs Wadena-Deer Creek, Pine River/Pequot Lakes (Away)
Sunday December 4
 
Monday December 5
13
  • Holiday Concerts (K-6) Set up
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 1:30 pm Elementary Concert
  • 1:30 pm – 3:00 pm Holiday Concert (K-4)
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 5:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
  • 6:00 pm Elementary Concert
  • 6:00 pm – 7:30 pm Holiday Concert (5th-6th)
Tuesday December 6
9
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Pillager (Home)
  • 5:45 pm Basketball: Boys C-Squad Game vs Crosby-Ironton (Away)
  • 5:45 pm Basketball: Boys JV Game vs Crosby-Ironton (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Browerville-Eagle Valley (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:15 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Crosby-Ironton (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Browerville-Eagle Valley (Home)
Wednesday December 7
10
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Hammer & String Creation
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday December 8
11
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Quad vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Brainerd (Home)
  • 5:45 pm Basketball: Boys C-Squad Game vs Pequot Lakes (Away)
  • 5:45 pm Basketball: Boys JV Game vs Pequot Lakes (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Sebeka (Away)
  • 6:00 pm Dance: High Kick & Jazz: Girls Varsity Conference Meet vs Detroit Lakes, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Brainerd (Home)
  • 7:15 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Pequot Lakes (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Sebeka (Away)
Friday December 9
8
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Breckenridge/Wahpeton, Northern Lakes (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Lake of the Woods (Away)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Breckenridge/Wahpeton, Northern Lakes (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Lake of the Woods (Away)
Saturday December 10
6
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Boys 3rd/4th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Boys 5th/6th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Girls 3rd/4th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Girls 5th/6th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 10:00 am Hoop Group
  • 11:00 am Dance: High Kick & Jazz: Girls Varsity Show vs Pine River/Pequot Lakes vs. (Home)
Sunday December 11
 
Monday December 12
11
  • 6:30 am – 8:00 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 4:30 pm Basketball: Boys JV Game vs Ogilvie (Cancelled)
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Ogilvie (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Ogilvie (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
Tuesday December 13
9
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Morris-Benson, Northern Lakes (Away)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Pequot Lakes (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Morris-Benson, Northern Lakes (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Pequot Lakes (Home)
Wednesday December 14
10
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Ornaments
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday December 15
10
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Away)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Detroit Lakes, Northern Lakes (Away)
  • 5:45 pm Basketball: Girls JV Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Kelliher/Northome (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 6:45 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Away)
  • 7:00 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Detroit Lakes, Northern Lakes (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Kelliher/Northome (Home)
Friday December 16
9
  • 3:00 pm Wrestling: Varsity Jackhammer Invitational vs Multiple Schools (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Wadena-Deer Creek (Home)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Park Rapids Area, Northern Lakes (Away)
  • 5:45 pm Basketball: Girls JV Game vs Belgrade-Brooten-Elrosa (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Belgrade-Brooten-Elrosa (Away)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Park Rapids Area, Northern Lakes (Away)
Saturday December 17
8
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Boys 3rd/4th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Boys 5th/6th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Girls 3rd/4th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 8:00 am – 9:30 am Basketball: Girls 5th/6th Grade Super Saturday Practice vs (Home)
  • 9:00 am Basketball: Boys C-Squad Tournament vs Cass Lake-Bena (Away)
  • 9:00 am Wrestling: Varsity Jackhammer Invitational vs Multiple Schools (Home)
  • 10:00 am Hoop Group
  • 11:00 am Dance: High Kick & Jazz: Girls Varsity Invitational vs Becker, Pine River/Pequot Lakes (Away)
Sunday December 18
 
Monday December 19
9
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Aitkin (Away)
  • 4:30 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Aitkin (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:30 pm – 8:00 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Band & Choir Concert
Tuesday December 20
10
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Staples-Motley (Home)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Alexandria Area (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls Varsity Fornshell Classic vs Staples-Motley (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Alexandria Area (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Fornshell Classic vs Staples-Motley (Away)
Wednesday December 21
9
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday December 22
7
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Pequot Lakes (Home)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Becker (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls Varsity Fornshell Classic vs Verndale (Away)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Becker (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Fornshell Classic vs Park Rapids Area (Away)
Friday December 23
2
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
Saturday December 24
 
Sunday December 25
 
Monday December 26
 
Tuesday December 27
3
  • 10:00 am – 12:00 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:15 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday December 28
5
  • 3:15 pm – 5:15 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Little Falls (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Little Falls (Home)
Thursday December 29
2
  • 3:15 pm – 5:15 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday December 30
 
Saturday December 31
 

January 2023

M T W T F S S
Sunday January 1
 
Monday January 2
8
  • 6:45 am – 8:00 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday January 3
7
  • 6:45 am – 8:00 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Crosby-Ironton (Home)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday January 4
8
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday January 5
8
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Staples-Motley (Away)
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Laporte (Away)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Laporte (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 6:30 pm – 7:30 pm
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Laporte (Away)
Friday January 6
9
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm Wrestling: Varsity Tournament vs Osakis, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 5:00 pm Basketball: Boys C-Squad Game vs Verndale (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Cass Lake-Bena (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Verndale (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Cass Lake-Bena (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Verndale (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Cass Lake-Bena (Away)
Saturday January 7
6
  • Basketball: Boys 3rd/4th Grade Tournament vs (Home)
  • Basketball: Girls 3rd/4th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • 10:00 am Dance: High Kick & Jazz: Girls Varsity Invitational vs Edina, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 10:00 am Wrestling: Varsity Tournament vs Buffalo, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Thief River Falls, Northern Lakes (Away)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Thief River Falls, Northern Lakes (Away)
Sunday January 8
 
Monday January 9
11
  • 6:30 am – 8:00 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 4:00 pm Wrestling: Junior High Quad vs Brainerd Middle, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Pillager (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Pillager (Home)
Tuesday January 10
10
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm Hoop Group
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Cass Lake-Bena (Home)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Duluth Marshall (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Cass Lake-Bena (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Duluth Marshall (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Cass Lake-Bena (Home)
Wednesday January 11
8
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday January 12
10
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Greenway, Northern Lakes (Away)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Red Lake (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Greenway, Northern Lakes (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Red Lake (Home)
Friday January 13
8
  • 1:00 pm Wrestling: Varsity Invitational vs United Clay Becker, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Blackduck Public (Away)
  • 5:30 pm Basketball: Girls JV Game vs Clearbrook-Gonvick (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Blackduck Public (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Clearbrook-Gonvick (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Blackduck Public (Away)
Saturday January 14
6
  • Basketball: Girls 3rd/4th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • Basketball: Girls 5th/6th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • 12:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Cherry, (Away)
  • 1:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Cherry (Home)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Duluth Denfeld Central (Home)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Duluth Denfeld Central (Home)
Sunday January 15
 
Monday January 16
8
  • 6:45 am – 8:00 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
Tuesday January 17
12
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 4:00 pm Wrestling: Junior High Meet vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Pequot Lakes (Away)
  • 5:00 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Laporte (Home)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Prairie Centre, Northern Lakes (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Bertha-Hewitt (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Laporte (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Prairie Centre, Northern Lakes (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Bertha-Hewitt (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Laporte (Home)
Wednesday January 18
8
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday January 19
11
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm Wrestling: Junior High Quad vs Brainerd Middle, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Away)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Wadena-Deer Creek, Northern Lakes (Away)
  • 5:45 pm Basketball: Boys JV Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Menahga (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Wadena-Deer Creek, Northern Lakes (Away)
  • 7:15 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Menahga (Home)
Friday January 20
8
  • 1:00 pm Wrestling: Varsity Tournament vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Sebeka (Home)
  • 6:00 pm Dance: High Kick & Jazz: Girls Varsity Conference Meet vs Crosby-Ironton, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 7:00 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Sebeka (Home)
Saturday January 21
2
  • Basketball: Girls 3rd/4th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • Basketball: Girls 5th/6th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
Sunday January 22
 
Monday January 23
8
  • 6:45 am – 8:00 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
Tuesday January 24
10
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Wadena-Deer Creek (Away)
  • 5:00 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Nevis (Away)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs St. Cloud Cathedral, Northern Lakes (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Red Lake (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Nevis (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs St. Cloud Cathedral, Northern Lakes (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Red Lake (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Nevis (Away)
Wednesday January 25
8
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday January 26
7
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Staples-Motley (Away)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday January 27
9
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm Wrestling: Varsity Rausie Cummings Memorial Dual Tournament vs Multiple Schools (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Nevis (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Nevis (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Nevis (Home)
Saturday January 28
5
  • Basketball: Boys 3rd/4th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • Basketball: Boys 5th/6th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • 10:00 am Dance: High Kick & Jazz: Girls Varsity Invitational vs Monticello, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 1:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Providence Academy (Home)
  • 3:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Providence Academy (Home)
Sunday January 29
 
Monday January 30
11
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Aitkin (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Aitkin (Away)
  • 4:30 pm Wrestling: Junior High Game vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Browerville-Eagle Valley (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Mountain Iron-Buhl (Away)
  • 6:30 pm – 8:00 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:15 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Mountain Iron-Buhl (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Browerville-Eagle Valley (Home)
Tuesday January 31
5
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Pillager (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling

February 2023

M T W T F S S
Wednesday February 1
8
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday February 2
11
  • 6:45 am – 8:00 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Multiple Schools (Home)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Wadena-Deer Creek (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Kelliher/Northome (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Wadena-Deer Creek (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Kelliher/Northome (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
Friday February 3
7
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Pequot Lakes (Home)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Little Falls, Northern Lakes (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Little Falls, Northern Lakes (Away)
Saturday February 4
5
  • Wrestling: Junior High Tournament vs Brainerd Middle, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 12:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Upsala (Away)
  • 12:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Upsala (Away)
  • 1:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Upsala (Away)
  • 3:00 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Upsala (Away)
Sunday February 5
 
Monday February 6
9
  • 6:30 am – 7:45 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday February 7
12
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm Hoop Group
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Laporte (Home)
  • 5:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Hibbing High School (Home)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Quad vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Laporte (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Kelliher/Northome (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Hibbing High School (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Laporte (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Kelliher/Northome (Away)
Wednesday February 8
8
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday February 9
8
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Cass Lake-Bena (Away)
  • 5:00 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Cass Lake-Bena (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Cass Lake-Bena (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Cass Lake-Bena (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Cass Lake-Bena (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Cass Lake-Bena (Home)
Friday February 10
10
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:00 pm – 9:00 pm B2B Setup
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Greenway (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Ties and Tiaras Dance
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Dance: High Kick & Jazz: Girls Varsity Show vs Pine River/Pequot Lakes vs. (Home)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Greenway (Home)
Saturday February 11
7
  • B2B Back to Basics
  • Basketball: Boys 5th/6th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • Basketball: Girls 5th/6th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • 9:00 am Basketball: Boys Junior High Tournament vs Blackduck Public (Away)
  • 9:00 am Basketball: Girls Junior High Game vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 2:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Willmar, Northern Lakes (Away)
  • 3:45 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Willmar, Northern Lakes (Away)
Sunday February 12
 
Monday February 13
10
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Park Rapids (Away)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Crosby-Ironton (Home)
  • 6:00 pm – 8:00 pm CE Drivers Ed Parent Night
  • 7:15 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Crosby-Ironton (Home)
Tuesday February 14
10
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Blackduck Public (Home)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Team Sections vs High Seed, TBD (Away)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Monticello (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Blackduck Public (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Monticello (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Blackduck Public (Home)
Wednesday February 15
8
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday February 16
9
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 5:15 pm Hockey: Boys JV Game vs Northern Lakes vs. Detroit Lakes (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 7:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Northern Lakes vs. Detroit Lakes (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
Friday February 17
8
  • Wrestling: Varsity Team Sections vs TBD, TBD (Away)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:00 pm Basketball: Girls JH Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Park Rapids Area (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Halftime Performance of Varsity Game vs (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Park Rapids Area (Home)
Saturday February 18
2
  • Basketball: Boys 3rd/4th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • Basketball: Boys 5th/6th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
Sunday February 19
 
Monday February 20
5
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
Tuesday February 21
8
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Staples-Motley (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Girls Junior High Game vs Laporte (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Girls JV Game vs Laporte (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Laporte (Away)
Wednesday February 22
7
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday February 23
5
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday February 24
6
  • Wrestling: Varsity Individual Sections vs MSHSL, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 3:30 pm – 5:15 pm Basketball: Boys JH Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Match vs Red Lake (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Match vs Red Lake (Away)
Saturday February 25
3
  • Basketball: Boys 3rd/4th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • Basketball: Boys 5th/6th Grade Tournament vs TBD, TBD (Away)
  • Wrestling: Varsity Individual Sections vs MSHSL, Pine River/Pequot Lakes (Away)
Sunday February 26
 
Monday February 27
9
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:30 am – 7:30 am Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 4:30 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Crosby-Ironton (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:30 pm – 8:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:30 pm – 8:00 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Band Concert
Tuesday February 28
7
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:00 pm Basketball: Boys Junior High Game vs Nevis (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Nevis (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Nevis (Away)

March 2023

M T W T F S S
Wednesday March 1
6
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday March 2
8
  • Wrestling: Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Basketball: Girls 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Girls 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Girls Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
Friday March 3
6
  • Family Fun Night
  • Wrestling: Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:45 pm Basketball: Boys JV Game vs Swanville (Away)
  • 7:15 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Swanville (Away)
Saturday March 4
2
  • Basketball: Girls Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • Wrestling: Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
Sunday March 5
 
Monday March 6
6
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday March 7
4
  • Basketball: Girls Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday March 8
5
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday March 9
5
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Boys Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
Friday March 10
4
  • Basketball: Girls Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • Family Fun Night (Back-Up)
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
Saturday March 11
1
  • Basketball: Boys Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
Sunday March 12
 
Monday March 13
4
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
Tuesday March 14
4
  • Basketball: Boys Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Girls Varsity/JV Girls Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday March 15
5
  • Basketball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday March 16
5
  • Basketball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday March 17
3
  • Basketball: Boys Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • Basketball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 3:15 pm – 6:15 pm CE Drivers Ed Classroom
Saturday March 18
1
  • Basketball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
Sunday March 19
 
Monday March 20
1
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
Tuesday March 21
3
  • 3:30 pm – 6:00 pm Basketball: Boys Varsity/JV Boys Basketball Practice Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday March 22
4
  • Basketball: Boys Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 3:15 pm – 5:00 pm Basketball: Boys 3rd/4th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday March 23
3
  • Basketball: Boys Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 5:30 pm – 7:30 pm Basketball: Boys 5th/6th Grade Practice vs (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday March 24
1
  • Basketball: Boys Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
Saturday March 25
1
  • Basketball: Boys Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
Sunday March 26
 
Monday March 27
2
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 5:30 pm – 8:30 pm Story Teller Kevin Kling (Library)
Tuesday March 28
2
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Choir Concert
Wednesday March 29
2
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday March 30
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday March 31
1
  • 3:15 pm – 9:15 pm Miss Pine River Pageant (Set-Up)

April 2023

M T W T F S S
Saturday April 1
1
  • Miss Pine River Pageant
Sunday April 2
 
Monday April 3
2
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday April 4
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday April 5
2
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday April 6
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday April 7
 
Saturday April 8
 
Sunday April 9
 
Monday April 10
1
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
Tuesday April 11
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday April 12
2
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday April 13
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday April 14
 
Saturday April 15
 
Sunday April 16
 
Monday April 17
1
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
Tuesday April 18
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday April 19
2
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday April 20
 
Friday April 21
 
Saturday April 22
 
Sunday April 23
 
Monday April 24
1
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
Tuesday April 25
 
Wednesday April 26
2
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday April 27
 
Friday April 28
 
Saturday April 29
 
Sunday April 30
 

May 2023

M T W T F S S
Monday May 1
2
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday May 2
 
Wednesday May 3
2
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday May 4
 
Friday May 5
 
Saturday May 6
 
Sunday May 7
 
Monday May 8
1
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
Tuesday May 9
 
Wednesday May 10
2
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Thursday May 11
 
Friday May 12
 
Saturday May 13
 
Sunday May 14
 
Monday May 15
1
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
Tuesday May 16
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday May 17
3
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 7:00 pm Choir Concert
Thursday May 18
 
Friday May 19
 
Saturday May 20
 
Sunday May 21
 
Monday May 22
2
  • 4:00 pm – 5:30 pm Early Childhood Education
  • 5:30 pm 5th/6th Grade Band Concert
Tuesday May 23
 
Wednesday May 24
2
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 7:00 pm Band Concert
Thursday May 25
 
Friday May 26
 
Saturday May 27
 
Sunday May 28
 
Monday May 29
 
Tuesday May 30
 
Wednesday May 31
 

June 2023

M T W T F S S
Thursday June 1
 
Friday June 2
 
Saturday June 3
 
Sunday June 4
 
Monday June 5
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday June 6
 
Wednesday June 7
 
Thursday June 8
 
Friday June 9
 
Saturday June 10
 
Sunday June 11
 
Monday June 12
 
Tuesday June 13
 
Wednesday June 14
 
Thursday June 15
 
Friday June 16
 
Saturday June 17
 
Sunday June 18
 
Monday June 19
 
Tuesday June 20
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday June 21
 
Thursday June 22
 
Friday June 23
 
Saturday June 24
 
Sunday June 25
 
Monday June 26
 
Tuesday June 27
 
Wednesday June 28
 
Thursday June 29
 
Friday June 30
 

July 2023

M T W T F S S
Saturday July 1
 
Sunday July 2
 
Monday July 3
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday July 4
 
Wednesday July 5
 
Thursday July 6
1
  • POTENTIAL Pine River All Schools Reunion
Friday July 7
1
  • POTENTIAL Pine River All Schools Reunion
Saturday July 8
1
  • POTENTIAL Pine River All Schools Reunion
Sunday July 9
 
Monday July 10
 
Tuesday July 11
 
Wednesday July 12
 
Thursday July 13
 
Friday July 14
 
Saturday July 15
 
Sunday July 16
 
Monday July 17
 
Tuesday July 18
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday July 19
 
Thursday July 20
 
Friday July 21
 
Saturday July 22
 
Sunday July 23
 
Monday July 24
 
Tuesday July 25
 
Wednesday July 26
 
Thursday July 27
 
Friday July 28
 
Saturday July 29
 
Sunday July 30
 
Monday July 31
 

August 2023

M T W T F S S
Tuesday August 1
 
Wednesday August 2
 
Thursday August 3
 
Friday August 4
1
  • Nose 2 Tail Dog (Nose Work Trials)
Saturday August 5
1
  • Nose 2 Tail Dog (Nose Work Trials)
Sunday August 6
1
  • Nose 2 Tail Dog (Nose Work Trials)
Monday August 7
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday August 8
 
Wednesday August 9
 
Thursday August 10
 
Friday August 11
 
Saturday August 12
 
Sunday August 13
 
Monday August 14
 
Tuesday August 15
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday August 16
 
Thursday August 17
 
Friday August 18
 
Saturday August 19
 
Sunday August 20
 
Monday August 21
 
Tuesday August 22
 
Wednesday August 23
 
Thursday August 24
 
Friday August 25
 
Saturday August 26
 
Sunday August 27
 
Monday August 28
 
Tuesday August 29
 
Wednesday August 30
 
Thursday August 31
 

September 2023

M T W T F S S
Friday September 1
 
Saturday September 2
 
Sunday September 3
 
Monday September 4
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday September 5
 
Wednesday September 6
 
Thursday September 7
 
Friday September 8
 
Saturday September 9
 
Sunday September 10
 
Monday September 11
 
Tuesday September 12
 
Wednesday September 13
 
Thursday September 14
 
Friday September 15
 
Saturday September 16
 
Sunday September 17
 
Monday September 18
 
Tuesday September 19
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday September 20
 
Thursday September 21
 
Friday September 22
 
Saturday September 23
 
Sunday September 24
 
Monday September 25
 
Tuesday September 26
 
Wednesday September 27
 
Thursday September 28
 
Friday September 29
 
Saturday September 30
 

October 2023

M T W T F S S
Sunday October 1
 
Monday October 2
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday October 3
 
Wednesday October 4
 
Thursday October 5
 
Friday October 6
 
Saturday October 7
 
Sunday October 8
 
Monday October 9
 
Tuesday October 10
 
Wednesday October 11
 
Thursday October 12
 
Friday October 13
 
Saturday October 14
 
Sunday October 15
 
Monday October 16
 
Tuesday October 17
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday October 18
 
Thursday October 19
 
Friday October 20
 
Saturday October 21
 
Sunday October 22
 
Monday October 23
 
Tuesday October 24
 
Wednesday October 25
 
Thursday October 26
 
Friday October 27
 
Saturday October 28
 
Sunday October 29
 
Monday October 30
 
Tuesday October 31
 

November 2023

M T W T F S S
Wednesday November 1
 
Thursday November 2
 
Friday November 3
 
Saturday November 4
 
Sunday November 5
 
Monday November 6
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday November 7
 
Wednesday November 8
 
Thursday November 9
 
Friday November 10
 
Saturday November 11
 
Sunday November 12
 
Monday November 13
 
Tuesday November 14
 
Wednesday November 15
 
Thursday November 16
 
Friday November 17
 
Saturday November 18
 
Sunday November 19
 
Monday November 20
 
Tuesday November 21
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday November 22
 
Thursday November 23
 
Friday November 24
 
Saturday November 25
 
Sunday November 26
 
Monday November 27
 
Tuesday November 28
 
Wednesday November 29
 
Thursday November 30