Pine River-Backus Schools Event Calendar

September 2022

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Thursday September 1
2
  • 4:30 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Crosby-Ironton (Away)
  • 7:00 pm Football: Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
Friday September 2
2
  • 10:00 am Cross Country: Boys Varsity Game vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 10:00 am Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Away vs. Multiple Schools (Away)
Saturday September 3
 
Sunday September 4
 
Monday September 5
2
  • Labor Day No School
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday September 6
8
  • First Day of School All Students
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 4:00 pm Football: JV Game vs Pequot Lakes (Away)
  • 4:30 pm Cross Country: Boys Varsity Meet vs Wadena-Deer Creek (Away)
  • 4:30 pm Cross Country: Girls Varsity Meet vs Wadena-Deer Creek (Away)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Laporte (Away)
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Match vs Laporte (Away)
  • 7:30 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Laporte (Away)
Wednesday September 7
1
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Thursday September 8
6
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Paper Storm Shredding
  • 4:00 pm Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 4:00 pm Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 4:30 pm Football: Junior High Game vs Pillager (Home)
  • 4:30 pm – 6:45 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Aitkin (Away)
Friday September 9
2
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 7:00 pm Football: Varsity Game vs Bagley (Home)
Saturday September 10
2
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 9:00 am Volleyball: Girls Junior High Tournament vs Laporte (Away)
Sunday September 11
1
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Monday September 12
7
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 4:30 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Staples-Motley (Home)
  • 5:00 pm Football: JV Game vs Bagley (Away)
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
  • 5:30 pm – 6:30 pm School Board Regular Meeting
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
Tuesday September 13
10
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 7:30 am – 2:30 pm HS Pictures
  • 4:30 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Verndale (Home)
  • 4:45 pm Volleyball: Girls C-Squad Game vs Verndale (Away)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 5:30 pm – 6:30 pm Girl Scouts Recruitment Event
  • 5:30 pm – 7:00 pm 5th/6th Grade Flag Football
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Game vs Verndale (Away)
  • 7:15 pm Volleyball: Girls Varsity Game vs Verndale (Away)
Wednesday September 14
5
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Design an Owl Plaque
  • 3:30 pm – 4:30 pm Union (Negotiation Team) Mtg
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
Thursday September 15
12
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 4:00 pm Cross Country: Boys Varsity Meet vs Multiple Schools (Home)
  • 4:00 pm Cross Country: Girls Varsity Meet vs Multiple Schools (Home)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls C-Squad Match vs Nevis (Away)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Nevis (Away)
  • 5:15 pm Football: Junior High Game vs Menahga (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Match vs Nevis (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
  • 6:00 pm – 7:30 pm CE Seed Saving 101 - Canceled
  • 7:15 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Nevis (Away)
Friday September 16
3
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 7:00 pm Football: Varsity Game vs Menahga (Home)
Saturday September 17
3
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 9:00 am Volleyball: Girls Varsity Tournament vs Away vs. Multiple Schools (Away)
Sunday September 18
2
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
Monday September 19
8
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:15 pm – 4:45 pm CE Nature Club (Fall)
  • 4:30 pm Football: JV Game vs Menahga (Away)
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
  • 5:30 pm – 6:30 pm Special School Board Meeting/Work Session
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
Tuesday September 20
11
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 4:30 pm Football: Junior High Game vs Pequot Lakes (Away)
  • 4:30 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Crosby-Ironton (Home)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls C-Squad Match vs Belgrade-Brooten-Elrosa (Away)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 5:30 pm – 7:00 pm 5th/6th Grade Flag Football
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Match vs Belgrade-Brooten-Elrosa (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 6:30 pm – 7:30 pm Medicare 101-postponed to 10/3
  • 7:30 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Belgrade-Brooten-Elrosa (Away)
Wednesday September 21
6
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 5:00 pm – 8:00 pm Band Instrument Display
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Reducing Plastic in Your Life
Thursday September 22
11
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 4:00 pm Cross Country: Boys Varsity Meet vs Pillager (Away)
  • 4:00 pm Cross Country: Girls Varsity Meet vs Pillager (Away)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls C-Squad Match vs Cass Lake-Bena (Cancelled)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Cass Lake-Bena (Away)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 5:30 pm – 7:00 pm 5th/6th Grade Flag Football
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Match vs Cass Lake-Bena (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
  • 7:15 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Cass Lake-Bena (Away)
Friday September 23
5
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 10:00 am – 2:30 pm 5th Grade to Hackensak Chainsaw Festival
  • 12:00 pm – 1:30 pm Class Ring Orders (10 grade)
  • 7:00 pm Football: Varsity Game vs New York Mills (Away)
Saturday September 24
1
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
Sunday September 25
1
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
Monday September 26
5
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
  • 7:30 pm – 10:00 pm Movie Night Student Council
Tuesday September 27
11
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 8:30 am – 9:00 am Homecoming Candidate Walkthrough
  • 4:00 pm Cross Country: Boys Varsity Meet vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 4:00 pm Cross Country: Girls Varsity Meet vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 4:00 pm Volleyball: Girls C-Squad Match vs Clearbrook-Gonvick (Postponed)
  • 4:30 pm Football: Junior High Game vs Park Rapids Area (Home)
  • 4:30 pm Volleyball: Girls Junior High Game vs Park Rapids Area (Away)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls JV Match vs Clearbrook-Gonvick (Postponed)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 5:30 pm – 7:00 pm 5th/6th Grade Flag Football
  • 6:30 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Clearbrook-Gonvick (Postponed)
Wednesday September 28
6
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 1:15 pm – 2:15 pm Homecoming Autograph session
  • 1:30 pm – 2:00 pm Homecoming Autograph session
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Build Your Own Paint Brushes
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
Thursday September 29
11
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 8:30 am – 3:30 pm SET-UP for Homecoming
  • 4:30 pm Football: Junior High Game vs Crosby-Ironton (Home)
  • 4:30 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Pequot Lakes (Home)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls C-Squad Match vs Blackduck Public (Away)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 5:30 pm – 7:00 pm 5th/6th Grade Flag Football
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Match vs Blackduck Public (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
  • 6:00 pm – 7:30 pm CE Garlic 101
  • 7:30 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Blackduck Public (Away)
Friday September 30
7
  • Fall Benchmark Testing - FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Screeners
  • 9:00 am – 10:30 am Homecoming Coronation
  • 1:30 pm – 2:00 pm ROAR Rally
  • 1:30 pm – 2:30 pm ROAR Rally
  • 5:00 pm – 7:00 pm Homecoming Dance 7th-8th
  • 7:00 pm Football: Varsity Game vs Lake Park Audubon (Home)
  • 9:30 pm – 11:30 pm Homecoming Dance 9th-12th

October 2022

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Saturday October 1
2
  • Flag Football: 3rd/4th Grade Youth Sports League vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 9:00 am Volleyball: Girls Varsity Tournament vs Bertha-Hewitt (Away)
Sunday October 2
 
Monday October 3
11
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:30 pm – 6:00 pm DNR Firearm Safety Hunters Ed
  • 4:00 pm Cross Country: Boys Varsity Meet vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 4:00 pm Cross Country: Girls Varsity Meet vs Staples-Motley (Away)
  • 4:30 pm Football: JV Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 4:30 pm Volleyball: Girls Junior High Game vs Pillager (Home)
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
  • 5:30 pm – 6:30 pm School Board Regular Meeting
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
  • 6:30 pm – 7:30 pm CE Medicare 101
Tuesday October 4
12
  • Move for Our School
  • 3:30 pm – 6:00 pm DNR Firearm Safety Hunters Ed
  • 4:30 pm Football: Junior High Game vs Staples-Motley (Away)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls C-Squad Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 5:30 pm – 7:00 pm 5th/6th Grade Flag Football
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 6:00 pm – 8:30 pm CE Autumn Moonlight (Painting)
  • 6:00 pm – 7:30 pm CE Fun Fall Finds (Foraging)
  • 6:30 pm – 8:00 pm CE Creating Comfort for the Dying
  • 7:30 pm Volleyball: Girls Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
Wednesday October 5
4
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:30 pm Hoop Group
  • 3:30 pm – 6:00 pm DNR Firearm Safety Hunters Ed
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
Thursday October 6
14
  • Paper Storm Shredding
  • 3:30 pm Cross Country: Boys Varsity Meet vs Crosby-Ironton (Away)
  • 3:30 pm Cross Country: Girls Varsity Meet vs Crosby-Ironton (Away)
  • 3:30 pm – 6:00 pm DNR Firearm Safety Hunters Ed
  • 4:30 pm Football: Junior High Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 4:45 pm Volleyball: Girls C-Squad Match vs Upsala (Away)
  • 4:45 pm Volleyball: Girls Junior High Game vs Pequot Lakes (Away)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 5:30 pm – 7:00 pm 5th/6th Grade Flag Football
  • 5:45 pm Volleyball: Girls JV Match vs Upsala (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 7:15 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Upsala (Away)
Friday October 7
2
  • 3:30 pm – 6:00 pm DNR Firearm Safety Hunters Ed
  • 7:00 pm Football: Varsity Game vs Red Lake County Central (Away)
Saturday October 8
1
  • Flag Football: 3rd/4th Grade Youth Sports League vs TBD (Home)
Sunday October 9
 
Monday October 10
8
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • 7:30 am – 12:00 pm Re-take Picture Day
  • 8:00 am – 10:00 am Non Certified Negotiations - Local 284
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 4:30 pm Football: JV Game vs Crosby-Ironton (Home)
  • 5:15 pm Volleyball: Girls Junior High Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
Tuesday October 11
7
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • 4:45 pm Volleyball: Girls C-Squad Match vs Sebeka (Home)
  • 4:45 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Sebeka (Home)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 5:30 pm – 7:00 pm 5th/6th Grade Flag Football
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Match vs Sebeka (Home)
  • 7:30 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Sebeka (Home)
Wednesday October 12
7
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • PSAT Test
  • Muffins with Moms
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:30 pm Hoop Group
  • 5:30 pm – 6:30 pm 3rd/4th Grade Volleyball
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday October 13
10
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls C-Squad Match vs Kelliher/Northome (Away)
  • 5:30 pm – 7:00 pm 3rd/4th Grade Flag Football Practice
  • 5:30 pm – 7:00 pm 5th/6th Grade Flag Football
  • 6:00 pm Football: Varsity Game vs Red Lake (Away)
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Match vs Kelliher/Northome (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm 5th/6th Grade Volleyball Practice
  • 6:00 pm – 7:30 pm CE Choosing the Right Seeds
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 7:30 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Kelliher/Northome (Away)
Friday October 14
1
  • SAEBRS Screening (behavior)
Saturday October 15
1
  • Flag Football: 3rd/4th Grade Youth Sports League vs Away vs. Multiple Schools (Away)
Sunday October 16
 
Monday October 17
5
  • 7:30 am – 8:30 am Non Certified Negotiations Committee
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:15 pm – 4:45 pm CE Nature Club (Fall)
  • 4:30 pm – 6:45 pm Volleyball: Girls Junior High Match vs Aitkin (Home)
  • 5:30 pm – 6:30 pm School Board Work Session
Tuesday October 18
7
  • 4:00 pm Cross Country: Boys Varsity Conference Meet vs United North Central (Away)
  • 4:00 pm Cross Country: Girls Varsity Conference Meet vs United North Central (Away)
  • 4:30 pm Football: Junior High Game vs Wadena-Deer Creek (Away)
  • 5:00 pm Volleyball: Girls C-Squad Match vs Barnesville (Home)
  • 6:00 pm Volleyball: Girls JV Match vs Barnesville (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 7:30 pm Volleyball: Girls Varsity Match vs Barnesville (Home)
Wednesday October 19
4
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Halloween Theme Crafts
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
  • 7:00 pm Football: Varsity Game vs Wadena-Deer Creek (Home)
Thursday October 20
2
  • EM Break No School
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday October 21
3
  • EM Break No School
  • 1:00 pm – 1:30 pm Space Station Safety (K-2)
  • 1:30 pm – 2:00 pm Space Station Safety (3-4)
Saturday October 22
 
Sunday October 23
 
Monday October 24
1
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
Tuesday October 25
2
  • 3:00 pm – 4:45 pm CE Recycled Halloween Craft Fun
  • 6:00 pm Football: Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
Wednesday October 26
4
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Be A Carpenter
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:30 pm Hoop Group
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday October 27
5
  • Cross Country: Boys Varsity Sections vs MSHSL (Away)
  • Cross Country: Girls Varsity Sections vs MSHSL (Away)
  • 8:25 am – 2:25 pm HS Retake Pictures
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 7:00 pm Volleyball: Girls Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
Friday October 28
1
  • 7:00 pm Volleyball: Girls Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
Saturday October 29
1
  • 2:00 pm Football: Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
Sunday October 30
 
Monday October 31
1
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)

November 2022

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Tuesday November 1
1
  • 7:00 pm Volleyball: Girls Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
Wednesday November 2
2
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday November 3
3
  • Volleyball: Girls Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • Paper Storm Shredding
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday November 4
2
  • End of Quarter 1
  • 5:30 pm Football: Varsity Sections vs MSHSL, TBD (Away)
Saturday November 5
3
  • Cross Country: Boys Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • Cross Country: Girls Varsity State vs MSHSL (Away)
  • Volleyball: Girls Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
Sunday November 6
 
Monday November 7
5
  • Teacher Inservice - No School
  • Pre ACT 10th
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 5:30 pm – 6:30 pm School Board Regular Meeting
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday November 8
1
  • Pre ACT 10th
Wednesday November 9
5
  • Pre ACT 10th
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Rocket Engineer
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:30 pm Hoop Group
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday November 10
3
  • Volleyball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • Pre ACT 10th
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday November 11
2
  • Volleyball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • Pre ACT 10th
Saturday November 12
2
  • Football: Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • Volleyball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
Sunday November 13
 
Monday November 14
2
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:30 pm Basketball: Girls Varsity Practice vs (Home)
Tuesday November 15
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday November 16
5
  • Doughnuts with Dad
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Game Piece Rock Painting
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:30 pm Hoop Group
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday November 17
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday November 18
 
Saturday November 19
1
  • Football: Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
Sunday November 20
 
Monday November 21
5
  • Wrestling: Varsity Practice vs Pine River/Pequot Lakes vs. (Home)
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 3:15 pm – 4:45 pm CE Nature Club (Fall)
  • 3:30 pm Basketball: Boys Varsity Practice vs (Home)
  • 5:30 pm – 6:30 pm School Board Work Session
Tuesday November 22
1
  • 4:30 pm – 6:30 pm PRB Early Childhood
Wednesday November 23
2
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday November 24
2
  • Thanksgiving Break No School
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday November 25
1
  • Thanksgiving Break No School
Saturday November 26
 
Sunday November 27
 
Monday November 28
1
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
Tuesday November 29
2
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Wadena-Deer Creek (Home)
Wednesday November 30
3
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Games & Crafts
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball

December 2022

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Thursday December 1
5
  • Paper Storm Shredding
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Multiple Schools (Home)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:15 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Crosby-Ironton (Home)
Friday December 2
3
  • Football: Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Menahga (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Menahga (Home)
Saturday December 3
2
  • 10:00 am Hoop Group
  • 10:30 am Wrestling: Varsity Invitational vs Wadena-Deer Creek, Pine River/Pequot Lakes (Away)
Sunday December 4
 
Monday December 5
3
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
  • 6:00 pm – 7:00 pm School Board Regular Meeting and Truth in Taxation Hearing
Tuesday December 6
6
  • 1:30 pm Elementary Concert
  • 5:45 pm Basketball: Boys JV Game vs Crosby-Ironton (Away)
  • 6:00 pm Elementary Concert
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:15 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Crosby-Ironton (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Browerville-Eagle Valley (Home)
Wednesday December 7
3
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Hammer & String Creation
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday December 8
6
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Quad vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 5:45 pm Basketball: Boys JV Game vs Pequot Lakes (Away)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:15 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Pequot Lakes (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Sebeka (Away)
Friday December 9
1
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Lake of the Woods (Away)
Saturday December 10
1
  • 10:00 am Hoop Group
Sunday December 11
 
Monday December 12
3
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 4:30 pm Basketball: Boys JV Game vs Ogilvie (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Ogilvie (Home)
Tuesday December 13
3
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Pequot Lakes (Home)
Wednesday December 14
3
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Ornaments
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday December 15
5
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Kelliher/Northome (Home)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Kelliher/Northome (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Away)
Friday December 16
2
  • 1:00 pm Wrestling: Varsity Jackhammer Invitational vs Multiple Schools (Home)
  • 7:00 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Belgrade-Brooten-Elrosa (Away)
Saturday December 17
2
  • 9:00 am Wrestling: Varsity Jackhammer Invitational vs Multiple Schools (Home)
  • 10:00 am Hoop Group
Sunday December 18
 
Monday December 19
2
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 5:30 pm – 6:30 pm School Board Work Session
Tuesday December 20
5
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Girls Varsity Fornshell Classic vs Staples-Motley (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Fornshell Classic vs Staples-Motley (Away)
Wednesday December 21
2
  • 3:00 pm – 5:00 pm CE Junior Robotics (Lego League)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday December 22
5
  • No classes for Kindergarten
  • 6:00 pm Basketball: Girls Varsity Fornshell Classic vs Verndale (Home)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Fornshell Classic vs Park Rapids Area (Away)
Friday December 23
1
  • No classes for Kindergarten
Saturday December 24
 
Sunday December 25
 
Monday December 26
1
  • Winter Break No School
Tuesday December 27
2
  • Winter Break No School
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday December 28
2
  • Winter Break No School
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday December 29
4
  • Winter Break No School
  • Paper Storm Shredding
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday December 30
1
  • Winter Break No School
Saturday December 31
1
  • Winter Break No School

January 2023

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Sunday January 1
1
  • Winter Break No School
Monday January 2
2
  • Winter Break No School
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday January 3
5
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday January 4
4
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday January 5
7
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Laporte (Away)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Laporte (Away)
Friday January 6
7
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 4:00 pm Wrestling: Varsity Tournament vs Osakis, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Verndale (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Verndale (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Cass Lake-Bena (Away)
Saturday January 7
4
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 10:00 am Wrestling: Varsity Tournament vs Buffalo, Pine River/Pequot Lakes (Away)
Sunday January 8
3
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
Monday January 9
3
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
Tuesday January 10
8
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 3:30 pm Hoop Group
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Cass Lake-Bena (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Cass Lake-Bena (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Pillager (Home)
Wednesday January 11
4
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday January 12
8
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 1:00 pm Wrestling: Varsity Invitational vs United Clay Becker, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Red Lake (Home)
Friday January 13
6
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Blackduck Public (Away)
  • 7:00 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Clearbrook-Gonvick (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Blackduck Public (Away)
Saturday January 14
5
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 12:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Cherry (Away)
  • 1:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Cherry (Home)
Sunday January 15
3
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
Monday January 16
4
  • Teacher Inservice No School
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
Tuesday January 17
8
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Bertha-Hewitt (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Bertha-Hewitt (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Laporte (Home)
Wednesday January 18
5
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 7:00 am – 8:00 am End of Quarter 2/Semester 1
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday January 19
8
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Away)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Menahga (Home)
Friday January 20
6
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 1:00 pm Wrestling: Varsity Tournament vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Sebeka (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Sebeka (Home)
Saturday January 21
1
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
Sunday January 22
1
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
Monday January 23
1
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
Tuesday January 24
5
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Red Lake (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Red Lake (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Nevis (Away)
Wednesday January 25
2
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday January 26
5
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • Paper Storm Shredding
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday January 27
4
  • Winter Benchmark Testing: FastBridge, STAR, F&P, Curriculum Measures
  • 4:00 pm Wrestling: Varsity Rausie Cummings Memorial Dual Tournament vs Multiple Schools (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Nevis (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Nevis (Home)
Saturday January 28
 
Sunday January 29
 
Monday January 30
3
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Browerville-Eagle Valley (Home)
  • 7:15 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Mountain Iron-Buhl (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Browerville-Eagle Valley (Home)
Tuesday January 31
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling

February 2023

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Wednesday February 1
1
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday February 2
6
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Triangular vs Multiple Schools (Home)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Kelliher/Northome (Home)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Kelliher/Northome (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
Friday February 3
 
Saturday February 4
3
  • 12:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Upsala (Away)
  • 1:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Upsala (Away)
  • 3:00 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Upsala (Away)
Sunday February 5
 
Monday February 6
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday February 7
6
  • 3:30 pm Hoop Group
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Quad vs Away vs. Multiple Schools (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Laporte (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Laporte (Home)
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Kelliher/Northome (Away)
Wednesday February 8
1
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday February 9
3
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Cass Lake-Bena (Home)
Friday February 10
3
  • 3:00 pm – 9:00 pm B2B Setup
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Cass Lake-Bena (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Cass Lake-Bena (Away)
Saturday February 11
1
  • B2B Back to Basics
Sunday February 12
 
Monday February 13
1
  • ACCESS (ELL) K-12th
Tuesday February 14
5
  • ACCESS (ELL) K-12th
  • 5:00 pm Wrestling: Varsity Team Sections vs High Seed, TBD (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Blackduck Public (Home)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Blackduck Public (Home)
Wednesday February 15
2
  • ACCESS (ELL) K-12th
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday February 16
5
  • ACCESS (ELL) K-12th
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Walker-Hackensack-Akeley (Home)
Friday February 17
3
  • Wrestling: Varsity Team Sections vs TBD, TBD (Away)
  • ACCESS (ELL) K-12th
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Park Rapids Area (Home)
Saturday February 18
 
Sunday February 19
 
Monday February 20
1
  • Teacher Inservice/No School
Tuesday February 21
3
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Laporte (Away)
Wednesday February 22
1
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday February 23
3
  • Paper Storm Shredding
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday February 24
3
  • Wrestling: Varsity Individual Sections vs MSHSL, Pine River/Pequot Lakes (Away)
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Match vs Red Lake (Away)
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Match vs Red Lake (Away)
Saturday February 25
1
  • Wrestling: Varsity Individual Sections vs MSHSL, Pine River/Pequot Lakes (Away)
Sunday February 26
 
Monday February 27
1
  • 7:00 pm Basketball: Girls Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
Tuesday February 28
3
  • 6:00 pm Basketball: Boys JV Game vs Nevis (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:30 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Nevis (Away)

March 2023

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Wednesday March 1
1
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday March 2
5
  • Wrestling: Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Basketball: Girls Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
  • 7:15 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Swanville (Away)
Friday March 3
2
  • Wrestling: Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 5:45 pm Basketball: Boys JV Game vs Swanville (Away)
Saturday March 4
2
  • Basketball: Girls Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • Wrestling: Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
Sunday March 5
 
Monday March 6
2
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
  • 7:00 pm Basketball: Boys Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
Tuesday March 7
2
  • Basketball: Girls Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday March 8
1
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday March 9
3
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
  • 7:00 pm Basketball: Boys Varsity Sections vs High Seed, TBD (Away)
Friday March 10
1
  • Basketball: Girls Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
Saturday March 11
1
  • Basketball: Boys Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
Sunday March 12
 
Monday March 13
 
Tuesday March 14
2
  • Basketball: Boys Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday March 15
2
  • Basketball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday March 16
3
  • Basketball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday March 17
3
  • Basketball: Boys Varsity Sections vs TBD, TBD (Away)
  • Basketball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • End of Quarter 3
Saturday March 18
1
  • Basketball: Girls Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
Sunday March 19
 
Monday March 20
1
  • Spring Break / No School
Tuesday March 21
3
  • Spring Break / No School
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday March 22
3
  • Basketball: Boys Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • Spring Break / No School
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday March 23
5
  • Basketball: Boys Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • Spring Break / No School
  • Paper Storm Shredding
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday March 24
2
  • Basketball: Boys Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
  • Spring Break / No School
Saturday March 25
1
  • Basketball: Boys Varsity State vs MSHSL, TBD (Away)
Sunday March 26
 
Monday March 27
 
Tuesday March 28
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday March 29
1
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday March 30
2
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday March 31
 

April 2023

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Saturday April 1
 
Sunday April 2
 
Monday April 3
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday April 4
2
  • ACT 11th
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday April 5
2
  • ACT 11th
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday April 6
3
  • ACT 11th
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday April 7
1
  • Good Friday/No School
Saturday April 8
 
Sunday April 9
 
Monday April 10
1
  • MTAS
Tuesday April 11
3
  • MTAS
  • ACT Online 11th
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Wednesday April 12
3
  • MTAS
  • ACT Online 11th
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday April 13
4
  • MTAS
  • ACT Online 11th
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
  • 6:00 pm – 7:30 pm Mat Rats Wrestling
Friday April 14
1
  • MTAS
Saturday April 15
 
Sunday April 16
 
Monday April 17
1
  • MCA Math 3rd-8th, 11th
Tuesday April 18
2
  • MCA Math 3rd-8th, 11th
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday April 19
2
  • MCA Math 3rd-8th, 11th
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday April 20
3
  • MCA Math 3rd-8th, 11th
  • Paper Storm Shredding
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday April 21
1
  • MCA Math 3rd-8th, 11th
Saturday April 22
 
Sunday April 23
 
Monday April 24
1
  • MCA Reading 3rd-8th, 10th
Tuesday April 25
1
  • MCA Reading 3rd-8th, 10th
Wednesday April 26
2
  • MCA Reading 3rd-8th, 10th
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday April 27
2
  • MCA Reading 3rd-8th, 10th
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday April 28
1
  • MCA Reading 3rd-8th, 10th
Saturday April 29
 
Sunday April 30
 

May 2023

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Monday May 1
4
  • MCA Science 5th, 8th, 10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday May 2
4
  • MCA Science 5th, 8th, 10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Wednesday May 3
6
  • MCA Science 5th, 8th, 10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday May 4
7
  • MCA Science 5th, 8th, 10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday May 5
7
  • MCA Science 5th, 8th, 10th
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Saturday May 6
7
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Sunday May 7
8
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Monday May 8
9
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Tuesday May 9
10
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Wednesday May 10
12
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday May 11
13
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday May 12
13
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Saturday May 13
14
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Sunday May 14
15
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Monday May 15
16
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Tuesday May 16
18
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday May 17
19
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 6:00 pm – 9:00 pm CE Adult Volleyball
Thursday May 18
21
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Paper Storm Shredding
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday May 19
20
  • SAEBRS Screening (behavior)
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Saturday May 20
18
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Sunday May 21
17
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Monday May 22
16
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Tuesday May 23
15
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Wednesday May 24
14
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Thursday May 25
14
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 6:00 pm – 7:00 pm CE Barre (Ballet) Exercise Class
Friday May 26
13
  • Last Day of School / Graduation
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Saturday May 27
11
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Sunday May 28
10
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Monday May 29
10
  • Memorial Day
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Tuesday May 30
8
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Wednesday May 31
7
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th

June 2023

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Thursday June 1
6
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Friday June 2
5
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Saturday June 3
4
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Sunday June 4
3
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Monday June 5
3
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday June 6
1
  • Fast Bridge K-4th & STAR 3rd-10th
Wednesday June 7
 
Thursday June 8
 
Friday June 9
 
Saturday June 10
 
Sunday June 11
 
Monday June 12
 
Tuesday June 13
 
Wednesday June 14
 
Thursday June 15
1
  • Paper Storm Shredding
Friday June 16
 
Saturday June 17
 
Sunday June 18
 
Monday June 19
 
Tuesday June 20
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday June 21
 
Thursday June 22
 
Friday June 23
 
Saturday June 24
 
Sunday June 25
 
Monday June 26
 
Tuesday June 27
 
Wednesday June 28
 
Thursday June 29
 
Friday June 30
 

July 2023

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Saturday July 1
 
Sunday July 2
 
Monday July 3
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday July 4
 
Wednesday July 5
 
Thursday July 6
1
  • POTENTIAL Pine River All Schools Reunion
Friday July 7
1
  • POTENTIAL Pine River All Schools Reunion
Saturday July 8
1
  • POTENTIAL Pine River All Schools Reunion
Sunday July 9
 
Monday July 10
 
Tuesday July 11
 
Wednesday July 12
 
Thursday July 13
1
  • Paper Storm Shredding
Friday July 14
 
Saturday July 15
 
Sunday July 16
 
Monday July 17
 
Tuesday July 18
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday July 19
 
Thursday July 20
 
Friday July 21
 
Saturday July 22
 
Sunday July 23
 
Monday July 24
 
Tuesday July 25
 
Wednesday July 26
 
Thursday July 27
 
Friday July 28
 
Saturday July 29
 
Sunday July 30
 
Monday July 31
 

August 2023

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Tuesday August 1
 
Wednesday August 2
 
Thursday August 3
 
Friday August 4
1
  • Nose 2 Tail Dog (Nose Work Trials)
Saturday August 5
1
  • Nose 2 Tail Dog (Nose Work Trials)
Sunday August 6
1
  • Nose 2 Tail Dog (Nose Work Trials)
Monday August 7
1
  • 6:00 pm – 7:00 pm Booster Meeting
Tuesday August 8
 
Wednesday August 9
 
Thursday August 10
1
  • Paper Storm Shredding
Friday August 11
 
Saturday August 12
 
Sunday August 13
 
Monday August 14
 
Tuesday August 15
1
  • 6:00 pm – 7:30 pm Elementary PTO
Wednesday August 16
 
Thursday August 17
 
Friday August 18
 
Saturday August 19
 
Sunday August 20
 
Monday August 21
 
Tuesday August 22
 
Wednesday August 23
 
Thursday August 24
 
Friday August 25
 
Saturday August 26
 
Sunday August 27
 
Monday August 28
 
Tuesday August 29
 
Wednesday August 30
 
Thursday August 31
 

Want a calendar for the refrigerator?

Stop by the district office for a free wall calendar or print off the school calendar